Fra idè til færdige smykker: Nye kollektioner på vej!
Jeg er smykkedesigner af håndlavede boheme smykker til kvinden som er passioneret, søger livets mening og gerne vil være en del af naturen. Du er en kvinde som ønsker at føle dig fri og gerne vil manifestere din livsstil med meningsfulde smykker.
Her op til den travle sæson og hvor juleindkøb gerne må være noget med hjerte uden at det tager for lang tid, er jeg klar med 2 nye kollektioner som passer til kvinder +35.
De to kollektioner kommer til at bestå af:
4 forskellige krystal øreringe og 7 armbånd i kæde med rå sten – hver sten har sin farve og egenskab.
INSPIRATION
Jeg er inspireret til at lave disse to kollektioner af det klare vand og rå sten ved fjorden på Tuse Næs, hvor jeg tilbringer meget af min tid.
STEN
Jeg har til armbåndene fundet 7 smukke, rå sten som skal hænge i en enkel kæde. Øreringene er med krystaller.
DESIGN
Jeg tegner og maler først mine nye smykkedesign, og så samler jeg sten og krystaller ind,så er det nemmere at få en fornemmelse af hvordan de passer sammen. Næste skridt er at lave smykkerne!
FÅ SMUK A4 PLAKAT GRATIS

7 HEALENDE STEN
7 HEALENDE STEN Klik på link og print denne smukke A4 plakat med de 7 sten jeg vil bruge til armbåndene.
Det var lidt Fra idè til færdige smykker: Nye kollektioner på vej! Næste gang den 16. november er der mere om de nye kollektioner.



